مریم هاشمی:

قانون یک شبه فدراسیون والیبال سطح لیگ را کاهش می دهد

قانون یک شبه فدراسیون والیبال سطح لیگ را کاهش می دهد
باشگاه سایپا امکانات و تجهیزات بسیار خوبی در اختیار تیم والیبال بانوان قرار داده که امیدوارم با ایستادن بر روی سکوی نخست لیگ برتر، بتوانیم پاسخ اعتماد آنها را بدهیم.

مریم هاشمی سرمربی تیم والیبال بانوان سایپا ضمن بیان مطلب فوق به روابط عمومی شرکت فرهنگی ورزشی سایپا اظهار داشت: سه هفته است که تمرینات را آغاز کردیم و مرحله نخست که آماده سازی تیمی است، روزهای پایانی خود را پشت سر می گذارد. اکنون تیم در مرحله تمرینی قدرت است و  تلاش می کنیم تا آغاز مسابقات لیگ برتر بانوان کشور، بازیکنان به اوج امادگی خود دست یابند.
وی در خصوص شیوع کرونا و تحت تاثیر قراردادن مسابقات و تمرینات تیمی گفت: شرایط تمامی رشته های ورزشی تغییر کرده است. بعضی از بازیکنان ما در زمان تمرین از ماسک استفاده می کنند، کادر فنی نیز تمام مدت با ماسک در تمرینات حاضر می شود. پروتکل های بهداشتی کاملا رعایت می شود و با حذف دست دادن بازیکنان و شادی های بعد از گرفتن پوئن، تلاش می کنیم تا شیوع این بیماری را به حداقل برسانیم. البته باید از مدیریت ارشد گروه خودروسازی سایپا و مدیریت باشگاه هم تشکر کنم که در کنار نگاه ویژه به ورزش بانوان، تمام امکانات و شرایط را در اختیار تیم قرار داده اند و امیدوارم با کسب عنوان قهرمانی پاسخ محبت ها و تلاش های مسئولین سایپا را بدهیم.
وی در خصوص فصل نقل و انتقالات لیگ و جذب بازیکن ملی پوش در تیم های والیبال بانوان اضافه کرد: خوشبختانه با حمایت باشگاه سایپا تمامی نفراتی که مدنظر کادر فنی بود از جمله 7 بازیکن ملی پوش جذب تیم شدند. اما به احترام قانونی که تقریبا دو ماه قبل توسط فدراسیون اعلام و مقرر شد حداکثر ملی پوش هر تیم ۷ بازیکن باشد، علیرغم میل باطنی کادر فنی و مدیریتی 2 بازیکن را آزاد اعلام کردیم و آنها نیز جذب سایر تیم ها شدند. این در شرایطی است که روز گذشته و آن هم در شرایطی که مراسم قرعه کشی رقابتهای لیگ انجام شده است، متوجه شدیم تعداد ملی پوشان مجاز هر تیم را به 9 بازیکن افزایش داده اند که این تصمیم یک شبه به اعتقاد من به ضرر خیلی از تیم هاست و در نهایت به کاهش سطح کیفی مسابقات خواهد انجامید.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: اکنون نه تنها باشگاه ها به لحاظ مالی شرایطی برای جذب بازیکن جدید ندارند، بلکه ملی پوشی هم برای جذب وجود ندارد و اکثرا به سایر تیم ها پیوسته اند. از طرفی بعضی از تیم ها 8 یا 9 بازیکن ملی پوش دارند که  این باعث می شود سطح برخی تیم ها بسیار بالا بعضی دیگر پایین باشد که در نهایت به کاهش سطح کیفی لیگ منجر می شود. در این بین تیم هایی سود کردند که تا لحظه آخر تکلیف بازیکنان ملی پوش خود را مشخص نکردند و این موضوع به ضرر باشگاه های قانونمند شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.