کارخانه سايپا در سال 1365 برای نخستین بار با تیمی متشكل از كارگران خط تولید در مسابقات فوتبال كارگری ايران شركت کرده و قهرمان اين مسابقات گرديد. این موفقیت انگیزه ای شد تا در همين سال اقدام به خريد امتياز تيم فوتبال كشتيرانی نماید. اين تيم با نام سایپا در دسته سوم باشگاه های تهران شرکت كرده و به مسابقات دسته دوم باشگاه های تهران صعود کرد. سپس در سال 1370 قهرمان دسته دوم باشگاه های تهران گرديده و دسته یکی شد.

تاریخچه باشگاه

اين موسسه فعاليت حرفه ای خود را در سال 1370 با حضور در مسابقات فوتبال دسته يك كشور آغاز نمود و در رشته های وزنه برداری، تنيس روی ميز، شطرنج، تكواندو، دو و ميدانی، كشتی، بسكتبال، شنا و... سرمايه گذاری و فعاليت خود را آغاز كرد و با حضور خود در سطح ايران و آسيا، عناوين شايسته و ارزنده ای را كسب نمود.

در تاريخ 1378/7/3باشگاه سايپا به شماره ثبت 11439 در اداره ثبت شركت ها با نام موسسه غير انتفاعی ورزشی سايپا به ثبت رسيد و طبق اساسنامه با انتخاب مديرعامل و اعضاء هيئت مديره رسما" به فعاليت ورزشی و فرهنگی پرداخت و سپس در سال 1379 با اصلاح اساسنامه و اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تربيت بدنی با حوزه فعاليت های گسترده فرهنگی به عنوان موسسه فرهنگی و ورزشی سايپا تغيير نام يافت و به فعاليت خود ادامه داد.

لازم به ذكر می باشد كه اين موسسه از اسفند ماه سال 1384 با گسترش فعاليت هاي خود، رسما" با عنوان شركت فرهنگی ورزشی سايپا، فعاليت خود را در عرصه باشگاه داری ادامه داد. موسس اين شركت، شركت خودروسازی سايپا مي باشد و محل اصلی آن به نشانی تهران، كيلومتر 5 جاده مخصوص كرج، شهرك آزادی،‌ بلوار وليعصر، شماره 20 است.

بیانیه خط مشی کیفیت و محیط زیست

شرکت فرهنگی ورزشی سایپا به عنوان یکی از شرکتهای تابعه گروه خودروسازی سایپا در زمینه ورزش قهرمانی و ارائه محصولات و خدمات فرهنگی و ورزشی با برخورداری از دانش فنی، تجربه و زیرساخت مناسب با ترویج تفکر فرآیندی و نگرش سیستمی در تمامی سطوح سازمانی در جهت برآورده ساختن نیازها و انتظارات مشتریان و سایر ذینفعان، الزامات قانونی و مقرراتی مرتبط گام برداشته است.

شرکت فرهنگی ورزشی سایپا با در ک بافت سازمانی (عوامل درون و برون سازمانی مرتبط با مقاصد شرکت) و همچنین درک الزامات مشتریان ودیگر ذینفعان، خود را متعهد به اجرای موضوعات ذیل میداند:

1- اجرای تعهدات به گروه خودروسازی سایپا منطبق با الزامات ابلاغی

٢- کاهش مصرف منابع و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی

۳- گسترش کسب و کار شامل توسعه سبد محصولات و خدمات

4- تعامل فعالانه با مشتریان و دیگر ذینفعان

5- ارتقاء سطح شایستگی کارکنان شرکت

6- مدیریت هزینه های عملیاتی

برای اجرا و دستیابی به موارد فوق، سیستم مدیریت کیفیت مبتنی بر استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و سیستم مدیریت زیست محیطی مبتنی بر ایزو ۱۹۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ در شرکت ایجاد و جاری سازی شده است و اینجانب خود را متعهد به تداوم انطباق عملیات شرکت با الزامات این استانداردها و بهبود مداوم سیستم های مدیریتی دانسته و تمامی همکاران محترم را ملزم به این مهم می دانم و انتظار دارم مجدانه در راستای تحقق خط مشی شرکت فعالیت نمایند.

مدیرعامل شرکت فرهنگی ورزشی سایپا

 

 

افتخارات باشگاه سایپا

قهرمان جام حذفی ایران
سال 1372
قهرمان لیگ ایران
سال 1372
قهرمان لیگ ایران
سال 1373
قهرمان لیگ برتر
فصل 85-86
دارنده مجوز حرفه ای از AFC
آئین تجلیل از باشگاه‌های کشور وزارت ورزش و جوانان